ALTIN YUMURTA

Sıkça Sorulan Sorular

Yatırım fonu katılma belgelerinin elektronik bir merkezi platformda fon kurucuları tarafından platformda yer alan dağıtım kuruluşları aracılığıyla satılmasına ve geri alınmasına imkan veren, işlemlerin tam otomasyona dayalı olarak gerçekleştirilmesine imkan sağlayan elektronik bir platformdur.

izle

Yatırım fonları, yatırımcılardan toplanan birikimlerle oluşturulan portföyün yine yatırımcılar adına çeşitli para ve sermaye piyasası araçlarında değerlendirilmesiyle oluşan mal varlıklarıdır.


izle
“Altın Yumurta Üniversiteli Fon Sepetim Yarışması” sadece 18 yaşını doldurmuş (19 yaşından gün almış olanlar) ve 26 yaşından küçük, Türkiye’de yerleşik bir üniversitede ön lisans, lisansa kayıtlı olan öğrenciler katılabilir.
Hayır, yarışmaya katılım ücretsizdir.
Yarışmaya kayıt yarışma takviminde belirtilen tarihler arasında mobil uygulama üzerinden yapılacaktır. IOS ve Android cihazlar üzerinden Altın Yumurta Üniversiteli Fon Sepetim Yarışması Uygulaması indirilebilir.
Katılımcının kendisine ait edu.tr uzantılı mail adresi
Üniversite ve bölüm bilgisi
TC kimlik numarası
Adı ve soyadı bilgisi
Doğum tarihi bilgisi
İletişim bilgileri
Bu uzantıya sahip olmayan üniversitelerin öğrencileri mail adresleri tarafımıza bildirildiğinde istisnai olarak yarışmaya katılabileceklerdir.
Yarışmada tüm fonlar aynı gün valörlü olarak işlem görecektir.
Katılımcılar, hafta içi ve hafta sonu 14.00- 23.00 saatleri arasında işlem yapabilir.
Her katılımcı kendi varlık dağılım sınıfının veya sınıflarının sıralamasındaki durumunu ve ilk 2 katılımcının getirilerini takip edebilecektir. Ancak diğer katılımcıların sıralamalarını göremeyecektir.
Sepet değiştirme veya dengeleme her ay 4 (dört) kez yapılabilecektir. Her değişimde katılımcılar varlık dağılımı kurallarına göre fonlarını yeniden dengeleyebilir.

Yatırımcı değiştirme hakkını kullanmazsa o ayın son iş günü (23.00’te) otomatik dengeleme mekanizması devreye girecek, en son değişiklik yapılan yüzde dağılıma göre portföy yeniden dengelenecektir.
Yarışma başlangıcından yarışmanın son tarihinden önceki aya kadar, her varlık dağılımı sınıfında ilgili ay itibarıyla ay sonlarında yüzde getirisi en üst sırada olan katılımcılara 1.000 TL (Bin Türk Lirası) nakit para ödülü verilecektir.
Her ay sonunda kazananlar www.altinyumurta.org.tr sitesinde duyurulacaktır.
Ödüller, ödül kazanan katılımcının yapmış olduğu varlık dağılımı esas alınarak yatırım fonu katılma payı olarak aracı kurum veya bankadaki yatırım hesaplarına aktarılacaktır. Yuvarlama, birim pay değeri değişimi ve diğer nedenlerle alımdan arta kalan tutarlar katılımcıya nakit olarak ödenecektir. Yatırım fonları 3 ay sonra nakde çevrilebilecek olup katılımcılardan bu kurala uyacaklarına dair taahhüt alınacaktır